לוגו

הבחירות לכנסת העשרים וחמש: מי הוא ראש הממשלה הבא של ישראל?

לאחר 3 וחצי שנים של תקיעות פוליטית אשר הובילה ל-5 סבבי בחירות, אזרחי מדינת ישראל הכריעו והגיעו להחלטה כי ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל הוא בנימין נתניהו. זוהי עומדת להיות כהונתו השישית של נתניהו, אשר עתיד להרכיב את ממשלתו ביחד עם מפלגות מגוש הימין, כאשר תוצאות הבחירות הראו כי הציבור בישראל מעוניין בהכרעה, וזאת למרות העובדה כי מפת הגושים נותרה צמודה בתוצאות האמת. מה חשוב לדעת על אודות הבחירות לכנסת העשרים וחמש? להלן הפרטים.

כל מה שצריך לדעת על אודות תוצאות הבחירות לכנסת ה-25

בתאריך ה-1.11.2022 יצאו אזרחי ישראל לקלפיות הפרוסות בכל רחבי הארץ, וזאת מתוך מטרה להצביע ולהגיע לתוצאה אשר תוציא את מדינת ישראל מהתקיעות הפוליטית שבה היא מצויה מזה כשלוש שנים וחצי. מערכת הבחירות הזו הייתה סוערת מתמיד, ועדות לכך ניתן למצוא בפעילות המואצת בשטח עם פעילים רבים כמו גם מועמדים ותיקים וחדשים אשר גדשו את הרחובות, ועודדו את הציבור לצאת ולממש את זכותם הדמוקרטית להצביע. בניגוד לבחירות הקודמות, אחוז ההצבעה היה גבוה במיוחד גם במגזר היהודי וגם במגזר הערבי, כאשר אחוז ההצבעה המצטבר היה הגבוה ביותר בשנים האחרונות ועמד על כ-71.3% שהם כ-4,843,000 מיליון מצביעים. בסיום בדיקת הקולות עלה כי מפלגת הליכוד בראשותו של רה"מ לשעבר בנימין נתניהו היא המפלגה הגדולה ביותר עם 32 מנדטים, מפלגת יש עתיד בראשותו של ראש הממשלה המכהן יאיר לבן עם 24 מנדטים, הציונות הדתית 14 מנדטים, המחנה הממלכתי 12 מנדטים, ש"ס 11 מנדטים, יהדות התורה 7, ישראל ביתנו עם 6, רע"מ 5 מנדטים, חד"ש תע"ל 5 ואת הרשימה סוגרת מפלגת העבודה עם 4 מנדטים.

בהתאם לתחזיות, שרת הפנים איילת שקד לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה, והיא נשארה מחוץ לכנסת. כמוה גם מפלגת בל"ד. הבחירות אשר התקיימו בצל המשבר פוליטי עמוק הצליחו להוביל סוף סוף לפתרון אשר מגיע לידי ביטוי בהרכבה של ממשלה אשר מורכבת מפלגות הימין. מפת הגושים עומדת על 64 מנדטים לגוש הימין וכ-54 מנדטים לגוש השמאל.

יציבות ממשלתית

כעת נותר לבנימין נתניהו ראש הממשלה הנבחר של מדינת ישראל להרכיב את ממשלתו, וזאת לאחר שכל מפלגות הגוש ימליצו עליו בפני נשיא המדינה. על פי הערכות הממשלה תקום כבר בשבוע בשבועות הקרובים, ובכך אולי סוף סוף תזכה מדינת ישראל ליציבות לאחר שנים רבות של כאוס שהובילו גם להוצאות כבדות בעבור הציבור.

לסיכום

ראש הממשלה הנבחר הוא בנימין נתניהו אשר עומד בראש מפלגת הליכוד. עם גוש חוסם של 64 מנדטים, מלכת הרכבת הממשלה כבר החלה, ומיד לאחר מכן תושבע הכנסת ה-25 של מדינת ישראל.

נגישות