לוגו

בוחרים לתת מעצמנו: הכירו את פועלה המיוחד של עמותת עם אחד

עמותת עם אחד היא עמותה אשר הוקמה על ידי מתנדבים שהחליטו להרים את הכפפה, לטובת שינוי פני החברה הישראלית וחיזוק של אוכלוסיות מכל גווני האוכלוסייה, החל מקשישים ועד לזוגות צעירים. הפעילות הענפה היא זו שמובילה מטרה בדמות של שינוי בחברה הישראלית, וזאת באמצעות יחידות סיוע. מה חשוב לדעת אודות הפעילות הענפה של העמותה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

נותנים למען החברה – כל מה שצריך לדעת אודות עם אחד

עמותת עם אחד היא עמותה בעלת השפעה דרמטית על חייהם של אלפי משפחות ויחידים ברחבי הארץ. החזון של עמותה כמו עם אחד הוא לפעול ליצירה של שותפות בין כל חלקי האוכלוסייה, תוך שימת דגש על קידום של ערכים חברתיים המבוססים על ערכים של נתינה, יושר, כבוד וכן חינוך כלכלי. העמותה מפעילה מגוון רחב של יחידות סיוע כמו למשל חלוקת מזון ומוצרי הלבשה לנזקקים, מחלקה מיוחדת לסיוע במזון, סיוע לילדים חולים, אימוץ של חיילים בודדים, ייעוץ כלכלי לזוגות צעירים, תמיכה בקשישים לצד מאבק משמעותי לטובת כבוד האדם וחירותו. לצד זה, מפעילה עמותת עם אחד גם שורה של פרויקטים מיוחדים כמו למשל חלוקה של חבילות מזון וסיוע למשפחות שידן אינן משגת לטובת טיפול בתינוק, חבילות סיוע למקרים רפואיים מיוחדים וכן הקנייה של הכשרה וכלים להעצמה אישית בעבור בני נוער המוגדרים בסיכון. ברבות השנים הצליחו המלאכים של העמותה לסייע לאלפי משפחות ויחידים, בהתנדבות מלאה ותוך שימת דגש על סיוע המתבצע בכל ימות השנה.

חלוקה של סלי מזון וסיוע כלכלי

העמותה פועלת בפריסה ארצית ומאמצת משפחות שנקלעו לחרפת רעב. החלוקה נעשית על ידי מתנדבים שאורזים ומחלקים את המזון, בהתאם לתיאום אל מול רשויות הרווחה ועם הבנה כי באמצעות שיתוף פעולה כמו זה, נוצר מעגל של נתינה המבוסס על ערבות הדדית. עמותת עם אחד תומכת באימהות חד הוריות, משפחות קשות יום, ניצולי שואה ועוד, ולצד זה מקפידה גם על מערך של סיוע לקשישים. מדי חורף העמותה יוצאת בחלוקה של ערכות חורף לקשישים ואף מספקת להם מעטפת מלאה שנועדה לסייע גם בפן הכלכלי וגם בפן הבריאותי, כחלק מהבנה כי מדובר באוכלוסייה הזקוקה לקבלת המענה במסגרת של הרשות המקומית, לצד פעילות התנדבותית המתבצעת על ידי המתנדבים. כמי שרואים בקידום הערכים הללו כמשימת חיים, אין ספק כי העמותה מצליחה ליצור שינוי משמעותי ביחסי הכוחות, כפי שאפשר להתרשם מהתגובות האוהדות מצד מי שקיבלו את הסיוע, ודיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה כתוצאה מהמענה המקיף שאותו אפשר לקבל במסגרת פנייה לנציגי העמותה. הנתינה כמו גם המענה שאותו מעניקים המתנדבים הוא בעל משמעות אדירה, לחיזוק פני החברה הישראלית.

לסיכום

עם אחד הוא מרכז עזרה וסיוע שהוקדם על ידי קבוצת מתנדבים מתוך מטרה לסייע לכל שדרות החברה הישראלית: קשיש וצעיר, אישר וגבר, בריא וחולה, חילוני ודתי, דרומי וצפוני, עולים חדשים ועוד. העמותה אינה מסתפקת בתמיכה מיידית למשפחות במצוקה, אלא גם תומכת באמצעות מגוון רחב של פעילויות, כמו למשל חלוקה של סלי מזון, אוכל לתינוקות, תמיכה נפשית בעבור קשישים וכן מעניקה הכשרה מקצועית בדגש על בני נוער, מתוך אמונה כי עתיד החברה הישראלית טמון בחינוך הנוער. באתר הרשמי של העמותה ניתן לקבל מידע מורחב אודותה פעילות שמצליחה ליצור שינוי משמעותי, ובהתאם לכך הופכת את עמותת עם אחד לאחת מהעמותות החשובות ביותר הפועלות נכון להיום בזירה החברתית.

נגישות