לוגו

באים בברית הנישואין באופן חוקי: הכול על חתונה אזרחית בפורטוגל לזוגות חד מיניים

בעבור זוגות חד מיניים, היכולת להגשים את החלון ולבוא בברית הנישואין כאן בישראל איננה קיימת, וזאת בשל איסור מצד רשויות המדינה לקיום של חתונות אזרחיות במדינת ישראל. נושא הזכויות של בני הקהילה הגאה הוא נושא שמצליח להשפיע על סדר היום הציבורי, אולם למרות הרצון הטוב של הציבור וכן ההכרה כי גם לזוגות מבני הקהילה המגיע להתחתן, האופציה עדיין איננה קיימת ועל כן זוגות רבים בוחנים את האפשרות של חתונה מעבר לים, ובעיקר בפורטוגל. מה חשוב לדעת אודות חתונה אזרחית בפורטוגל וכיצד תוכלו גם אתם להגשים את החלום? להלן הפרטים.

חתונה בפורטוגל – כל מה שצריך לדעת

בשנים האחרונות זוכה פורטוגל התעניינות הולכת וגוברת מצד זוגות מהקהילה הגאה, וזאת בשל היכולת לקיים בפורטוגל לטקס החתונה. פורטוגל היא מדינה ליבלית מאוד, ועדות לכך ניתן למצוא בכך כי מדובר באחת מהמדינות המובילות בשיעור הנישואין האזרחי. בדצמבר 2009 אישרה ממשלת פורטוגל את הצעת החוק לאישור של נישואים חד מיניים, כאשר ברבות השנים הצליחו זוגות רבים מכל רחבי העולם (כולל מישראל) לקיים את טקס החתונה בערים כמו ליסבון או פורטו. טקס מרגש בדמות של חתונה אזרחית מהווה הזדמנות להגשמת חלום בעבור זוגות חד מיניים, הן בשל העובדה כי מדובר במדינה הקרובה לישראל מבחינת המרחק, והן בשל שפע של אפשרויות לקיום של הטקס במתכונת המותאמת לכם.

על מנת לקיים את טקס החתונה בפורטוגל תידרשו לבצע מספר שלבים. השלב הראשון הוא איסוף של מסמכים רשמיים אשר כוללים את תעודת הלידה של שני בני הזוג לצד תעודת רווקות אותה ניתן להנפיק דרך משרד הפנים, קשר את המסמכים הללו צריך לתרגם לשפה הפורטוגזית וכן לוודא כי הם חתומים על ידי עורך דין נוטריון. בשלב השני מגישים בקשה לנישואין אצל רשם הנישואים במרשם האוכלוסין בפורטוגל, לצד השכרה של שירות של מתורגמן אשר מלווה את התהליך, וזאת מתוך מטרה להימנע מבעיות טכניות, בעקבות הבדלי שפה.

הזדמנות בעבור הקהילה הגאה בישראל לממש את זכותם

על פי הערכות מתגוררים במדינת ישראל אלפי גברים ונשים אשר משתייכים לקהילה הגאה. למרות קידמה משמעותית בכל הנושא למימוש זכויות של בני הקהילה, עדיין הם אינם יכולים להתחתן כאן בישראל. על כן, הזדמנות כמו חתונה בפורטוגל מהווה דרך למימוש זכויות המגיעות לכל אדם, כל זאת בעקבות היכולת לטוס, להתחתן ולחזור עם תעודת נישואין חוקית.

מה חשוב לדעת רגע לפני?

ניהול של טקס חתונה מעבר לים בעבור זוגות חד מיניים עשוי להיות מורכב למדי, ועל כן רצוי ליצור קשר עם חברה מקצועית אשר מספקת לכם את כל המעטפת הכוללת בין היתר עורך דין נוטריון אשר מלווה אתכם בתהליך הבירוקרטי לצד מתורגמן אשר מלווה אתכם החל משלב ההגעה ועד לסיום הטקס. מומלץ להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות של בני הקהילה הגאה מתוך מטרה לקבל טיפים לגבי מקומות מומלצים לחתונה, כל זאת מתוך מטרה לנצל את ההזדמנות,  ולהוביל ליצירה של טקס מרגש שמאחד אתכם כבני זוג הנשואים כחוק.

לסיכום

פורטוגל היא מדינה ליברלית אשר מאפשרת לאזרחים זרים להתחתן בגבולותיה. מדובר באחת המדינות הבודדות באירופה שלנו מאפשרת נישואים אזרחיים בשטחה, ואז כן רצו לנצל את ההזדמנות להגשים את החלום

נגישות