לוגו

עיצוב חדרי ילדים: איך עושים את זה ומאיפה מתחילים?

עיצוב חדר ילדים יכול להיות מרגש ומאתגר כאחד. חדר מעוצב היטב יכול לעודד דמיון ויצירתיות, כמו גם ולספק מרחב בטוח ונוח לילדים לשחק ולנוח. גמישות: ככל שהילדים גדלים, תחומי העניין והצרכים שלהם משתנים, ולכן חשוב שיהיה להם חדר המשרת את הצרכים הנדרשים, ואת הטעם האישי. בשביל לסייע לכם לעצב את החדר ברמה הגבוהה ביותר, להלן מספר טיפים שאותם תוכלו ליישם, לטובת קבלת החלטות נכונה. מוכנים? בואו נתחיל!

בחירה נכונה של מיטה

בתהליך התכנון והעיצוב צריך לקחת  בחשבון את הנושא של הריהוט, ובייחוד של המיטה. העדיפו לבחור ברהיטים רב תכליתיים, כמו למשל מיטת נוער מעוצבת עם אחסון מובנה. לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה של ריהוט, קחו בחשבון את גודל החדר ואת הצרכים של הילד, כחלק מתהליך עיצוב המשלב את את הריהוט ואת המיטה כחלק מרכזי לטובת עיצוב של חדר מושלם. מבחר רחב של מיטות נוער אפשר למצוא באתר של חברת גטה, ובכך להשקיע בחוכמה, בעקבות רכישה של מיטת נוער באיכות מעולה ועם שימת דגש על פונקציונאלית מלאה.

התקנה של גופי תאורה

תאורה איכותית היא מרכיב חיוני בתהליך של עיצוב חדש ילדים. מומלץ להתקין תאורה עילית ותאורת עומדת כמו למשל מנורת קריאה, המיועדת לטובת למידה או קריאה של ספר במיטה. לצד זה,  מנורת לילה יכולה גם לספק נוחות וביטחון, בייחוד אם הילדים מתקשים להירדם. העדיפו לבחור בגופי תאורה ידידותיים לילדים עם נורות חסכוניות כמו למשל תאורת המבוססת על לד חשמלי.

נגיעות אישיות

עודדו את ילדכם להתאים אישית את החדר שלו עם תמונות, יצירות אמנות ופריטים מיוחדים שיכולים להכניס חמימות וזהות אישית. זה יעזור לילדים להרגיש בנוח ובבית בחלל, בייחוד כשלוקחים בחשבון כי החדר הוא מקום אינטימי שבו הילדים שוהים לא רק למטרות למידה או שינה, אלא גם מארחים חברים. על כן, נגיעות אישיות כמו למשל תמונות או התקנה של לוח גיר שעליו הוא  יכול לכתוב ולקשקש מהווה דרך מצוינת לעצב את החלל בהתאמה אישית.

פתרונות אחסון

ילדים נוטים להחזיק הרבה צעצועים, ספרים ופריטים אחרים, ולכן חשוב שיהיו שפע של אפשרויות אחסון. השתמשו במדפים, קופסאות צעצועים וסלסלות כדי לשמור על כל הציוד מאורגן, ובהישג יד. בחנויות הסטוק ניתן לבצע רכישה של פתרונות אחסון בעלות כספית אטרקטיבית. אולם, רגע לפני שאתם מבצעים את הרכישה, מומלץ לעשות סדר ומיון של החפצים ולמיין אותם על פי קטגוריות, כך שניתן יהיה גם לסדר אותם בתוך הקופסאות באופן מאורגן כך שניתן יהיה לשלוף אותם בקלות, ובכך לשמור על סדר וארגון בחדר.

אזור צ'יל

מאחר וילדים נוטים לארח חברים בחדר ולא בסלון, אפשר לנצל את העיצוב המחודש של החדר לטובת הקמה של אזור צ'יל הכולל למשל פופים מעוצבים וכן כורסאות קטנות לילדים. ברשתות החברתיות ניתן למצוא שפע של השראות שיכולות לסייע לכם לקבל החלטות, לטובת עיצוב ותכנון של חדר המשלב בין היתר גם אזור רביצה ומנוחה.

לסיכום

חדר ילדים צריך להיות מעוצב תוך התחשבות בגיל הילד, תחומי העניין והצרכים. אלמנטים מרכזיים שאליהם צריך להתייחס בתהליך העיצוב כוללים מיטת נוער מעוצב, אחסון, תאורה טובה וכן עיצוב המשקפת את אישיותו של הילד, באמצעות שילוב של פריטי אישיים. החדר צריך להיות גם פונקציונלי, עם מספיק מקום למשחק ואירוח. זה הזמן ליישם את הטיפים אותם הצגנו כאן, לטובת עיצוב מוצלח שנראה כאילו נלקח ממגזין.

נגישות