לוגו

בוחרים לתרום לעמותת לב ונפש – ומעצבים את עתידם של ילדים מתמודדי נפש בישראל

ארגון לב ונפש הוקם כדי לסייע לאנשים הסובלים ממחלות נפש בישראל, בדגש על ילדים ונוער. הארגון פעול מול מרבית בית החולים לבריאות הנפש והמחלקות הפסיכיאטריות בישראל, ומסייע במגוון דרכים כדי להקל על מתמודדי הנפש. במאמר שלפניכם סקרנו חלק מהפעילות של העמותה למען מתמודדי נפש.

חטיבת הסיוע לילדים עם צרכים מיוחדים

העמותה נתרמת לבקשות המגיעות מהצוותים הרפואיים בהתאם לדרישות הייחודיות של כל מחלקה:

  • רכישת זוגות אופניים חדשים למחלקות הילדים המאושפזים בבית חולים גהה.
  • טיול לספארי עם מחלקת הנוער של בית חולים גהה.
  • תרומה של ריהוט למועדוניות המיועדות ל-15 ילדים בגילאי 3-6, אשר מגיעים ממשפחות המוכרות ומטופלות באדף הרווחה, על גבי רקע של אלימות, הזנחה או משבר הגירה.

פעילויות לילדים מאושפזים

  • עמותת לב ונפש העבירה תרומה של ציוד, משחקים וערכות יצירה למחלקת הילדים בבית החולים להפרעות נפשיות בנס ציונה – באר יעקוב.
  • העמותה העבירה תרומה של משחקים ושספרים למחלקות הסגורות בבתי החולים להפרעות נפשיות גהה, נס ציונה – באר יעקוב ושלוותה.
  • העמותה תרמה משחקי קופסא, פאזלים וספרים למחלקת הילדים הסגורה לבריאות הנפש בנס ציונה. הילדים במחלקה הינם בגילאי 5-12 וסובלים מהפרעות נפשיות, רגשיות והתנהגותיות קשות. המשחקים סיפקו להם רגעי תעסוקה ונחת שהקלו במעט על הקשיים שהם חווים.
  • העמותה תרמה משחקי קופסא לבית החולים שלוותה.
  • העמותה הקימה חדר כושר במרכז לבריאות הנפש שעה מנשה, אשר מצויד באביזרי ספורט כמו הליכונים, אופני כושר, משקולות, כדורי גומי, כדורי כוח ועוד.

פעילויות בחגים

  • לכבוד פורים, העבירה עמותת לב ונפש מאות משלוחי מנות ותחפושות עבור ילדים המאושפזים במחלקות סגורות לבתי חולים לבריאות הנפש.
  • לכבוד ראש השנה, העמותה ערכה פעילות למחלקת הילדים בבית החולים להפרעות נפשיות נס ציונה – באר יעקוב, שכללה אפיית עוגות דבש בנושא חגי תשרי.

חוגים, סדנאות, יצירה ואומנות

העמותה מפעילה מגוון רחב של סדנאות יצירה בכל המסגרות בהן היא פועלת. את הסדנאות מלווים אנשי מקצוע, והן מותאמות למצבם הרגיש של הילדים המשתתפים.

מפעלי הבראה, תעסוקה ושיקום

עמותת לב ונפש אחראית על פרויקט במסגרתו עוזרים לנשים שחוות דיכאון אחרי לידה, אשר נאלצו לצאת ממעגל העבודה ונכנסו למצב כלכלי קשה. העמותה מסייעת להן לחזור למעגל העבודה, ורוכשת עבורן מוצרים בסיסיים לרך הנולד.

סיוע להלומי קרב

הלם קרב הינו תגובה לפוסט טראומה של חייל לאירוע שהתרחש בזמן פעילות מבצעית או מלחמתית. בישראל חיים 4,000 הלומי קרב המהווים 10-15% מכלל הנפגעים במלחמה. עמותת לב ונפש מאמצת הלומי קרב ברחבי הארץ, כאשר מתנדבי העמותה נמצאים בקשר רציף עם ההלומים ודואגים לצרכים שלהם, כמו סלי מזון, מוצרים לתינוקות, פעילויות חברתיות ועוד.

מחקר ופיתוח של צמחי מרפא ורפואה משלימה

במסגרת פעילות העמותה נצברים ידע מקצועי ויקר ערך וכן שיתוף מגוון שיטות טיפול מסורתיות ואלטרנטיביות. בשיתוף מלא עם הצוותים המקצועיים, העמותה נמצאת בקשר עם מגוון מטפלים מוסמכים ובמגוון טכניקות ודרכים, במטרה לסייע ולהקל על ההתמודדות עם ההפרעות הנפשיות.

לסיכום

עמותת לב ונפש הוקמה על מנת לעזור למתמודדי נפש בכל במגוון דרכים ולכל הגילאים, בדגש על ילדים ונוער. העמותה נמצאת בקשר ישיר עם מספר בתי חולים פסיכיאטריים, ומספקת להם ציוד, מזון ומשחקים כדי להקל על ההתמודדות של המאושפזים במחלקה. כמו כן, העמותה מסייעת גם בחגים לילדים מאושפזים, מפעילה חוגים וסדנאות, מסייעת להלומי קרב לפי הצרכים שלהם וכן מעודדת מחקר ופיתוח של צמחי מרפא כחלק מהרפואה האלטרנטיבית.

נגישות