לוגו

אל תתנו להתרגשות לבלבל אתכם: כך בוחרים אולם אירועים

סוף סוף אחרי תקופה שבה אתם יוצאים אחד עם השני, אתם מרגישים מוכנים להתקדם שלב. אבל איך בוחרים את אולם האירועים שבו האירוע הגדול והחשוב הזה יקרה? אנחנו פה כדי להקל עליכם במעט את הבחירה הזאת, ולכן הינה כמה טיפים כלליים לבחירת אולם האירועים:

תקציב

לפני שבוחרים מבין אולמות אירועים שונים, צריך לשבת יחד ולחשוב מהו התקציב שלכם לחתונה. כתבו לכם את המספרים הרלוונטיים לכם, כמה אתם מוכנים להשקיע ומהי מגבלת התקציב שלכם, וכך תוכלו לבחור את האולם שיתאים בדיוק בשבילכם.

מוזמנים

דבר חשוב נוסף הוא הכנת רשימת המוזמנים. רשימת המוזמנים לחתונה תיתן לכם מושג לגבי גודל החתונה ואופי האורחים. למשל, אם בחתונה שלכם יהיו אנשים מבוגרים תצטרכו לבחור מקום שיהיה להם נוח להגיע אליו ולהסתובב בו. יתר על כן, באמצעות רשימת המוזמנים תוכלו לדעת את כמות האורחים, וכך לבחור מבין האולמות הרלוונטיים.

מתי?

כשאתם בוחרים את תאריך החתונה שלכם אתם צריכים לקחת בחשבון כמה דברים, והם:

  • באיזו עונה אתם רוצים לקיים את החתונה?

בחירת העונה היא חשובה לבחירת אולם האירועים, ולכן בדקו את מזג האוויר הצפוי והתחשבו בו. ישנם גני אירועים שלא יתאימו לחתונת חורף, ומצד שני ישנם אולמות אירועים סגורים שעשויים שלא להתאים לחתונת קיץ.

  • באיזה יום בשבוע תרצו שתתקיים החתונה?

חתונת שישי בצוהריים לא דומה לחתונת חמישי בערב שלא דומה לחתונה בשני בערב. חשבו על סוג החתונה שאתם רוצים לעצמכם כדי שתוכלו לבחור את האולם שיתאים בדיוק לאופי החתונה שאתם רוצים.

איפה?

אחד הפרמטרים החשובים בבחירת אולם האירועים הוא מקום האירוע. אם כל האורחים שלכם מגיעים ממקום מסוים בארץ ייתכן שתרצו לקיים את החתונה במקום קרוב אליהם כדי שיהיה להם נוח להגיע או לבחור מקום ולהציע שירותי הסעה לאורחים. כך או אחרת בחרו באיזה מקום תרצו להתחתן וחפשו אולמות אירועים באזור שיכולים להציע לכם מקום שמתאים לאופי שלכם.

טיפים נוספים

לפני שאתם מתכננים את ירח הדבש שלכם בתאילנד, ישנם פרמטרים נוספים שאתם יכולים לבדוק בזמן בחירת אולם האירועים לחתונה שלכם. הינה כמה טיפים לעזרה בבחירה:

  • שירותים נוספים שמוצעים באולמות: האולמות השונים יכולים להציע לכם שירותים נוספים מעבר לאירוח במקום. לדוגמה, תוכלו להשתמש בשירותי המטבח שלהם במקום להזמין קייטרינג חיצוני או להשתמש בשירותי הבר של האולם ולא להתעסק עם קניית אלכוהול לאירוע.
  • מקום חנייה לרכבי האורחים: שימו לב שיש חנייה של אולם האירועים, חניון קרוב או מקומות חנייה בקרבה. לרוב, האורחים יגיעו ברכביהם, ולכן חשוב לוודא שיש להם איפה לחנות את הרכב כשהם מגיעים לחתונה שלכם כדי לחסוך להם את הצורך בחיפוש אחר מקום חנייה.
  • מקום החופה באולם: לפי ההלכה היהודית החופה צריכה להתקיים תחת כיפת השמיים, ולכן ברוב אולמות האירועים מקום החופה יהיה בחוץ. בדקו שיש מספיק מקום לכל האורחים שלכם במקום החופה ושהמקום מחומם או ממוזג לפי הצורך.
  • ניקיון האולם והסדר שלו: כשאתם מגיעים לבקר באולם לפני שאתם חותמים איתם על קיום האירוע אצלם, הסתכלו על רמת הניקיון של האולם עצמו ושל השירותים. דבר נוסף, בררו עם מנהלי האולם שיש אפשרות לסדר את שולחנות הישיבה בצורה שמתאימה לכם.
  • נגישות: הנגישות למקום האירוע ולתוך האולם שבו תקיימו את החתונה שלכם היא חשובה מאוד. לעיתים קרובות יהיו בין המוזמנים אנשים מבוגרים או אחרים שעלולים להתקשות לעלות מדרגות רבות, למשל, ולכן חשוב לוודא שהאולם נגיש.

לסיכום

ההכנות לקראת האירוע הגדול עלולות להיות מלחיצות, ולכן הכנו לכם את המדריך שיעזור לכם לבחור את אולם האירועים שיתאים בדיוק לכם ולאורחים לכם. עקבו אחר הטיפים ותוכלו להיות בטוחים שהאירוע שלכם במקום הנכון. שיהיה במזל!

נגישות