לוגו

מגשימים את חלומם של ילדים מיוחדים: הכול על פועלה החשוב של עמותת משאלות

עמותת משאלות הוקמה בשנת 2015 על ידי פעילים מכל תחומי החיים, שמאמינים כי התנדבות ונתינה הם הערכים החשובים מכל. החזון של עמותת משאלות הינו חיבור בין אנשים טובים שרוצים לעשות מעשים טובים לבין אין סוף אפשרויות של הגשמת חלומות. במאמר שלפניכם סקרנו את פעילות העמותה ותרומתה לזולת.

פעילויות שמחה ותקווה לילדים

עמותת משאלות מפיקה מידי שנה מחנות נופש וימי כיף לילדים עם צרכים מיוחדים. במחנות נופש אלה נפגשים עשרות ילדים, יחד עם משפחותיהם, ליום כיף מיוחד המותאם למצבם. כמו כן, מתחילת ימי מגפת הקורונה ועד היום, העמותה מלווה ילדים מיוחדים הנמצאים בבידוד בביתם, שולחת להם ערכות יצירה ומגוון רחב של פעילויות נוספות המותאמות למצבם.

סיוע לימודי לילדים מוגבלים

העמותה תרמה מכשירי פלט קולי לבית ספר יובלים בעפולה, שבו לומדים תלמידים בגילאי 6-12 עם שיתוק מוחין, נכויות פיזיות מורכבות, אוטיזם ותסמונות אחרות קשות. המכשיר מאפשר לילדים להביע כוונות תקשורתיות מגוונות כמו קריאה לעזרה, הבעת רצונות וצרכים או שיתוף ברגשות. כמו כן, עמותת משאלות מסייעת גם בתרומה של אופניים מותאמים המאפשרים לילדים לשפר את המיומנויות הספורטיביות והחברתיות שלהם וליהנות מרכיבה עצמאית, לשמור על טווחי תנועה, לשפר את סיבולת הלב-ריאה ולחזק אותם באופן אקטיבי.

קידום ספורטיבי לילדים ונוער

העמותה פועלת במספר מישורים לקידום ושיפור היכולות הפיזיות של הילדים:

  • העמותה מפעילה הפנינג מיוחד הכולל תחנות הפעלה שונות לילדים במתכונת נינג'ה ישראל. המתקנים מונגשים לילדים עם מגוון נכויות.
  • מידי שנה דואגת העמותה לחבר בין ילדים מיוחדים לבין קבוצות כדורגל וכדורסל, וכן רושמת את הילדים לחוגים ולמסגרות ספורטיביות המתאימים למצבם במידת האפשר.

הגשמת משאלות

העמותה פועלת בראש ובראשונה להגשמת חלומות של ילדים צעירים המתמודדים עם מגוון מצבים רפואיים. כל משאלה היא שונה ומגוונת, וצוות העמותה יחד עם המתנדבים פועלים רבות כדי להגשים כמה שיותר משאלות:

  • העמותה הגשימה משאלה של משפחה שרצתה להקים סוכה בפעם הראשונה בחייהם. זוהי משפחה עם שני ילדים מיוחדים שהאם מגדלת לבדה. עמותת משאלות רכשה עבור המשפחה סוכה כשרה, והמתנדבים הגיעו לבנות אותה.
  • העמותה הגשימה משאלה לילדה לילדה עם שיתוק מוחין וסכרת נעורים שרצתה להקליט שיר באולפן מקצועי.
  • העמותה הגשימה לשני נערים חלום והפגישו אותם עם דודו אהרון בהופעה שלו. אחד הנערים שר יחד עם דודו את השיר שכתב, ובהמשך הם עלו לפני אולם מלא אנשים ושרו אותו.
  • העמותה רשמה נערה מחלימה מסרטן לבית הספר למשחק על שם יהורם לוינשטיין, וגם ארגנה לה מפגש עם השחקנית מאיה ורטהיימר.
  • העמותה רכשה מצלמה לנערה חולה אונקולוגית שחולמת להיות צלמת, ורשמה אותה לשיעורי צילום בסטודיו מקצועי.
  • העמותה עזרה בהפקת ספר שנכתב על ידי תלמיד בית ספר אורט שש שנתי מגן יבנה, אשר נמצא בקו האש והטילים. הספר נקרא "כיפת ברזל של הנפש", ומהווה אוסף ייחודי של מחשבות, לימוד לחוסן מנטלי ולרווחה הנפשית של ילדים ונוער בחיים מאתגרים במיוחד. הספרים חולקו בבתי חולים כדי לחזק את הילדים המאושפזים.

חטיבת פיתוח ומחקר

העמותה מכירה את הצרכים של ילדים מיוחדים, ובמהלך השנים צברה ידע רב אודות הפעילויות המתאימות למצבים רפואיים ספציפיים. יחד עם הצוותים המקצועיים, העמותה יודעת להתאים פעילויות לכל מצב רפואי ולכל מסגרת חינוכית שיש.

לסיכום

עמותת משאלות מפעילה מערך פעילים ומתנדבים להגשמת חלומות של ילדים בעלי צרכים מיוחדים, כמו פגישה עם זמר או שחקן אהוב, הקלטת שיר, רכישת ציוד מקצועי וכו'. העמותה גם פועלת במישורים אחרים כדי להקל על חיי הילדים, כמו ארגון ימי כיף ופעילויות, תרומה של מכשירים שיעזרו בתקשורת של ילדים עם אוטיזם או קידום ספורטיבי של ילדים ונוער.

נגישות