לוגו

בדרך לשירות מאתגר ומספק בצה"ל: האם כדאי לעבור הכנה ליום המאה?

בדרך לשירות מאתגר בצבא הגנה לישראל תצטרכו לעבור לא מעט הכנות, החל מצו ראשון  ועד ליום מיון אשר נקרא בשם יום המא"ה. מדובר ביום עיון אשר מהווה הזדמנות נהדרת בעבורכם להשפיע על התפקידים אשר יוצעו לכם בשאלון ההעדפות, בהתאם לכך גם להוביל יצירה של שירות משמעותי שבו אתם מרגישים סיפוק ואפילו אתגר. אם אתם רוצים להגיע מוכנים וערוכים, אין ספק כי כדאי ואף רצוי לעבור הכנה. מדוע? כל הפרטים מחכים כלם בכתבה הבאה.

יום המאה – כל מה שצריך לדעת

יום המאה הינו רצף מבחני התאמה לשירות הצבאי של מועמדים לגיוס, כאשר במסגרת היום הזה תעברו שורה של מבחנים אשר כוללים בין היתר: עמידה מול קהל, דינמיקה קבוצתית, מבחנים פסיכוטכניים לצד סימולציות אישיות. חשוב להבין כי יום המאה המתבצע פעם אחת בלבד ואין הזדמנות שנייה, כאשר הציון אותו אתם מקבלים בסיום היום יקבע לאילו תפקידים תוכלו להתקבל בזמן השירות הצבאי שלכם. מידע מלא על יום המאה מהווה הזדמנות מצוינת להתכונן מראש ולהבין לעומק מה מחכה לכם, כל זאת מתוך מטרה להגדיל את סיכויי ההצלחה ואף להוביל ליצירה של מענה אשר במסגרתו תוכלו להגיע כמה שיותר מוכנים.

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר מועמדים לגיוס מחליטים להתכונן לקראת יום המאה ולעבור הכנה, וזאת מתוך הבנה כי בדרך לשירות מאתגר ומספק בצבא, נדרש לעבור יום עיון אשר הוא חיוני לטובת קביעת העתיד המקצועי, לצד הנתונים האישיים שנקבעים במסגרת צו ראשון. כאמור, הנתונים האישיים יקבעו לאיזה תפקיד תוכלו להתמיין, לדוגמה – חיילים יכולים להתקבל לתחנת גלי צה"ל בין היתר על בסיס ציוני יום המאה. מאחר וביום המאה אתם מקבלים ציונים אשר נקבעים על פי שקלול של ביצועים בכל תחנה, צריך להפנים כי הכנה היא בעלת השפעה חיובית על היכולת שלכם כמועמדים לגיוס לעבד מידע כמו גם לפעול ברמת קשב מתמשכת לכל אורך היום, וזאת מתוך מטרה להוביל להצלחה ולניקוד גבוה בכל תחנה שאתם לוקחים בה חלק במסגרת היום.

כיצד מתבצעת הכנה ליום המאה?

על מנת להתכונן ליום המאה צריך להבין קודם כל איזה תחנות אתם עומדים לעבור. מדובר בהרבה תחנות אשר כוללות מבחנים פסיכוטכניים, עבודת צוות, יחסים בינאישיים וכן הדרכה. למבחנים הפסיכוטכניים רצוי להיערך באמצעות מבחנים מקוונים אשר אותם ניתן להוריד דרך אתר צו ראשון, כאשר מדובר בדרך נהדרת לא רק להתכונן לקראת המבחן אלא גם להתחיל ולפתור, מתוך מטרה לעמוד במסגרת הזמנים. בכך, ניתן גם להתכונן לקראת התחנה הזו אבל גם להוביל ליצירה של מענה אשר מגדיל את היכולת האישית להתקבל לתפקידים בכירים בצבא הגנה לישראל, כל זאת בעקבות הכנה המתבצעת לפחות כשלושה שבועות לפני יום המיון. נוסף לכך, רצוי להתכונן לקראת הדינמיקה הקבוצתית עם חברים  ובני משפחה שיכולים לסייע לכם להוביל להצלחה ולבולטות על פני מועמדים ומועמדות אחרים.

לסיכום

יום המאה הוא יום חשוב מאוד מאחר והוא מהווה מסננת בעבור צבא הגנה לישראל לאיתור של מועמדים למגוון רחב של תפקידים החל מתפקידים ביחידות מובחרות ועד לתפקידים בחיל המודיעין והתקשוב. על מנת שתוכלו להגיע במיטבכם, מומלץ לעבור הכנה אשר מתבצעת דרך אתרים מתמחים כמו למשל צו ראשון, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר ליצירה של מענה אשר יניב לכם את היכולת לקבל אחריות, ולהבין כי מדובר ביום מיון משמעותי אשר יקבע את העתיד שלכם. על כן, הכנה מוקדמת היא בעלת פוטנציאל אדיר להצלחה שלכם וליכולת להוביל ליצירה של שירות משמעותי, מספק ומאתגר.

נגישות