לוגו

הבחירה הכי טובה שתעשו לכבוד הולדת התינוק: הכול על צילומי ניו בורן

עברתם את שלב הלידה? מזל טוב! אתם חובקים עכשיו את הרך הנולד, שמתפתח וגדל בכל יום. הורים רבים בוחרים דווקא בתקופה זו לעשות צילומי ניו בורן, כדי ללכוד את התינוק ברגעיו המתוקים והמצחיקים. מה כוללים צילומי ניו בורן? למה כדאי לעשות אותם, ומה אפשר לעשות כדי שהם יהיו מוצלחים? כל התשובות ומידע נוסף במאמר שלפניכם.

מה זה צילומי ניו בורן?

צילומי ניו בורן הינם צילומים לתינוקות לרוב עד בני שבועיים, במהלכם שוכרים צלם מקצועי ומצלמים את התינוק בתנוחות שונות ובבגדים מגוונים. יש שני סוגים עיקריים של צילומי ניו בורן:

  1. צילומי ניו בורן בסטודיו – צילומים בסטודיו מתמקדים בתינוק כאשר הוא עטוף בשמיכה, כובע או סרטים צבעוניים. צילומים אלה נמשכים כארבע שעות עם הפסקות של האכלה ושינוי תנוחת התינוק.
  2. צילומי ניו בורן בבית – צילומים אלה נעשים בסביבה יותר נינוחה ובטוחה עבור התינוק וההורים, וההתמקדות היא בתינוק ובצילומים שלו בסביבתו הטבעית. צילומים בבית לרוב דורשים מספר מפגשים באורך של שעה-שעתיים, והם מאפשרים ללכוד את החיבור בין התינוק לבין שאר בני המשפחה.

לפני שמתחילים לצלם, חשוב לתכנן ולהבין את המטרה של הצילומים. כל מידע על התינוק שההורים יוכלו לשתף עם הצלם יאפשר לו לצלם בצורה טובה ואותנטית יותר. במהלך תכנון הצילומים חשוב להקדיש זמן גם לזמני ההאכלה והשינה של התינוק. צילומים של תינוקות עד גיל שבועיים הם לרוב קלים ונוחים, שכן קל להניח אותם בתנוחות שונות, והנטייה שלהם להתכרבלות תורמת גם היא להצלחת הצילומים.

יתרונות צילומי ניו בורן

לצילומי ניו בורן יש מספר יתרונות משמעותיים:

  • מזכרת בלתי נשכחת – תינוקות בגילאים צעירים גדלים במהירות, וכל יום הם נראים גדולים יותר מהיום שהיה אתמול. צילומי ניו בורן הינם מזכרת נהדרת המאפשרת "ללכוד את הרגע" ולתעד את התינוקות בתמימותם. את האלבום של יום הצילומים אפשר לפתוח בכל עת ולהיזכר בתקופת ההורות המוקדמת, ועבור הילדים זוהי מזכרת מרגשת מתקופה שהם אפילו לא זוכרים.
  • יום חווייתי – יום הצילומים יכול להיות כמו יום כיף. ההגעה לסטודיו, החלפת בגדים ותפאורה וצילום התינוק ברגעים מתוקים יכולים להיות חוויות בלתי נשכחות. אפשר להביא לצילומים עוגה גדולה ולצלם את התינוק כשהוא אוכל אותה עם הידיים ("סמאש קייק") וכך להעשיר עוד יותר את חווית הצילום.

טיפים להצלחת צילומי ניו בורן

יש מספר הנחיות שאפשר לבצע כדי לגרום לצילומים להיות מוצלחים:

  • מוזיקה – בזמן צילומי ניו בורן כדי להשתמש במכונת רעש לבן, צלילים או שירים שירגיעו את התינוק ויסייעו לו להיות נינוח.
  • תאורה – מומלץ להשקיע בציוד תאורה שיתאים לסוג ולאווירה של הצילומים. אור טבעי הוא נהדר עבור צילומים מסוג זה, כיוון שהוא מוסיף גוון חם לתמונה. כמו כן, אפשר לנסות ליצור אור רך שיתרום לאיכות התמונה.
  • עריכה – לאחר הצילומים כדאי לפנות לעורך מקצועי ובעל ניסיון, שידע להפוך את התמונות לאיכותיות וברורות יותר, כדי שתוכלו להישאר עם מזכרת באיכות גבוהה.
  • מצב רוח – את הצילומים כדאי לערוך בצורה רגועה ולא בלחץ. מצב הרוח של הצלם משפיע על כל הסובבים אותו, וככל שהוא יהיה יותר רגוע ובטוח בעצמו כך הצילומים יהיו יותר מוצלחים.
  • תנוחות התינוק – בצילומי ניו בורן ההתמקדות היא לרוב בקמטים הקטנים ובחלקים השמנמנים של התינוק, לכן כדאי להציב את התינוק בתנוחות שיבליטו את האלמנטים הללו.

לסיכום

צילומי ניו בורן הם צילומים שנערכים בבית או בסטודיו, על ידי צלם מקצועי. במהלך הצילומים אפשר להחליף תפאורה, בגדים, אביזרים ועוד, כדי ליצור צילומים מגוונים. צילומי ניו בורן הם מזכרת נפלאה מהתקופה בה התינוק ממש בן יומו, וכן זוהי יכולה להיות חוויה מהנה ועוצמתית עבור ההורים.

נגישות