לוגו

בוחרים את הטוב ביותר לגוף שלנו: איזה מזרן מומלץ לבעיות גב?

כאבי גב הינם בעיה נפוצה המשפיעה על המון אנשים ברחבי העולם. ישנם מגוון טיפולים ותרופות עבור בעיה זו, אך אחד הפתרונות העיקריים בטיפול בבעיות גב הינו בחירת הסוג הנכון של מזרן. מזרן שתוכנן במיוחד כדי לתמוך ולהקל על הלחץ המופעל על הגב יכול לעשות הבדל משמעותי בהפחתת הכאב ואי הנוחות. אילו סוגי מזרנים קיימים? על אילו היבטים חשוב להסתכל כשבוחרים מזרן? כל התשובות ומידע נוסף במאמר שלפניכם.

סוגי מזרנים

יש מספר סוגי מזרנים, ביניהם:

  • גומאוויר (ספוג) – מזרנים זולים, מורכבים מפוליאוריטן ובעלי דרגות קשיחות שונות. מזרנים אלה אינם נושמים, מה שאומר שבלילה חום הגוף לא מווסת החוצה.
  • ·         "ביצים" – מזרני ספוג הבנויים בצורה המזכירה תבנית ביצים. מזרן זה דומה למזרן ספוג רגיל, אך היתרון שלו הוא שהוא מאוורר יותר ומחמם פחות ממנו.
  • ויסקו – מזרנים מפוליאוריטן בעלי דרגת קשיחות המשתנה בהתאם לחום ולמשקל הגוף כששוכבים עליהם. מזרני ויסקו הינם נושמים ומאווררים, ומשווקים כמזרן שלם או כחלק ממזרן אחר, כמו מזרני קפיצים ויסקו.
  • קפיצים – מזרן בעל שורות קפיצים העשויים מפלדה, אשר לא קולט חום או לחות.
  • לטקס – מזרן בעל קפיציות ורמת תמיכה גבוהה בגוף. הוא בעל רמת אוורור טובה, דוחה אבק ועמיד לאורך שנים.
  • מים – מיטת מים היא יותר "טרנד" מאשר מיטה המיועדת לשינה, שכן היא לא מאווררת, לא תומכת בצורה אחידה בגוף, יקרה ועוד.

פרמטרים לבחירת מזרן

דרגת קשיחות

הקשיחות של המזרן מתייחסת לכמה המזרן רך או קשה כשאתם שוכבים עליו. זהו עניין סובייקטיבי התלוי בהעדפה האישית שלכם, אך גם תלוי במשקל הגוף ובתנוחת השינה. מזרנים באים בשלל דרגות קשיחות, מרך מאוד לקשה מאוד. מזרנים רכים הינם עבור אנשים המעדיפים תחושה מרופדת, בעוד שמזרנים קשים הינם עבור אנשים שמעוניינים במשטח תומך יותר. מזרן בינוני הוא אפשרות פופולארית, שכן הוא יוצא איזון בין נוחות לתמיכה. תוכלו לקבל סקירה מקיפה על מזרן מומלץ באתר גטה.

גודל המזרן

מזרנים מגיעים במגוון גדלים, אך שתוכלו להתאים אותם לסוגים שונים של מיטות וכן להעדפות השינה שלכם. בין הגדלים הנפוצים אפשר למצוא מזרן יחיד כמו טווין או אקסטרה לונג, וכן מזרנים זוגיים כמו קווין סייז או קינג סייז. בבחירת הגודל של המזרן, חשוב לקחת בחשבון לא רק את הגודל של מסגרת המיטה, אלא גם את הגודל של החדר, שלא ייווצר מצב שישנה מיטה גדולה בחדר קטן או להפך.

התאמה לדרישות רפואיות

כדי להתאים מזרן לבעיות גב, ובפרט לכאבי גב תחתון, כדאי לבדוק מזרנים שמספקים תמיכה נאותה ועוזרים לשמור על עמוד השדרה ישר. מעבר לרמת הקשיחות הרצויה, כפי שצוין לעיל, חשוב למצוא מזרן שמתאים את עצמו למבנה הגוף שלכם, מפחית נקודות לחץ וכן מפחית כאבים. עבור אנשים המתמודדים עם כאבי גב תחתון מומלץ לשקול מזרן עם תמיכה מוצקה יותר באזור המותני. כמו כן, יכול להיות שמזרן עם בסיס מתכוונן עשוי להיות גם אופציה טובה, שכן הוא מאפשר להתאים את השיפוע של פלג הגוף העליון והרגליים.

לסיכום

בחירת מזרנים היא בחירה חשובה וקריטית, בעיקר עבור אנשים שסובלים מכאבי גב. בעת בחירת מזרן יש מספר פרמטרים שצריך להתייחס אליהם, כמו דרגת הקשיחות, גודל המזרן וכן התאמה לדרישות רפואיות. בנוסף, חשוב לבדוק מאיזה חומר הוא מיוצר, כמו ויסקו, קפיצים או לטקס, כדי שתוכלו להתאים אותו להעדפה האישית שלכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות