לוגו

חירף את נפשו למען מדינת ישראל: הכול על סיפורו יוצא הדופן של רפי אדרעי ז"ל

סיפורו יוצא הדופן של רפי אדרעי הוא סיפור שמתחיל עוד בצפת, כאשר בגיל צעיר מאוד לקח חלק פעיל בהדרכה של נערים כמדריך נערץ בתנועת הנוער העובד והלומד. בהמשך השתלב בתפקידים בכירים בצבא ובהגנה על העיר צפת, עד אשר נפל בגיל 24 בלבד. בסקירה הבאה נציג בפניכם את כל מה שצריך לדעת אודות גיבור ישראל – רפי אדרעי.

גיבור ישראלי – רפי אדרעי

רפי אדרעי נולד בעיר צפת ומגיל צעיר החליט לתת מעצמו למען האחר, הן באמצעות התנדבות במסגרת של תנועת הנוער והן במסגרת של מפקד גדנ"ע נערץ. הוא לקח חלק פעיל בהגנה על היישוב מפני האויב ואף תלה דגל ישראל מאולתר על גג של בניין בעיר, בעקבות עזיבת השלטו הבריטי. רפי אדרעי היה לוחם אמיץ מאוד שראה בהגנה על המולדת כמשימת חייו, ועל כן בחר להצטרף לכוחות הלוחמים במסגרת של מומחה לסליקת נשק כמו גם מ"כ. הוא לקח חלק בפשיטה על כפרים וחדר לעומק האויב, ואף התבצר עם חיילו בבית. נוסף לכך, הוא ראה בהגנה על העיר כחלק בלתי נפרד מהמשימה שלו כבן היישוב, ורק לאחר שהיישוב שוחרר, הוא המשיך להילחם בצפון הארץ ולאחר מכן בדרומה, עד אשר נפל בזמן מלחמת יום העצמאות כאשר קליע חדר לעורפו והרג אותו במקום. מותו בגיל צעיר קטע את סיפור  חייו של מי שגדל ונולד בעיר צפת, ומצא את מותו בגיל צעיר מדי, אולם בני משפחתו אשר בחרו לקבור אותו בראש העין החליטו להמשיך את סיפור המורשת, וזאת באמצעות קידום של תוכניות חברתיות במסגרת של עמותת אחינועם.

עמותת אחינועם – כל מה שצריך לדעת

עמותת אחינועם היא עמותה חברתית וללא מטרות רווח אשר פועלת בישראל מאז שנת 2018. את העמותה הקימו רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי שהם למעשה האחיינים של רפי אדרעי ואשר רואים בהקמה של העמותה כחלק בלתי נפרד מהיכולת שלכם להמשיך את סיפור המורשת ואת העשייה החברתית של דוד המשפחה הנערץ. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו פועלים בכל ימות השנה לטובת קידום של תוכניות חברתיות פורצות דרך, החל מחלוקה של מלגות ועד תוכנית ליווי ארוכת טווח שמתחילה עוד מגיל התיכון ונמשכת עד להשתלבות בשוק התעסוקה, כאשר המטרה של התוכנית הזו היא לספק לכל תלמיד אשר מתגורר בפריפריה את היכולת לממש את הפוטנציאל, באמצעות ליווי צמוד המתבצע על ידי המתנדבים של העמותה. באתר של עמותת אחינועם ניתן לקבל מידע מורחב אודות הפעילות, כל זאת מתוך מטרה להעמיק את הידע ואף לקחת חלק בעצמכם, כחלק מקידום של עמותה חברתית חשובה ובעלת השפעה ישירה על החיים של אלפי תושבים בכל רחבי הארץ, ובייחוד באזור הפריפריה.

לסיכום

רפי אדרעי היה לוחם אמיץ שלקח חלק בשורה ארוכה של תפקידי פיקוד, החל מתפקיד של מפקד גדנ"ע ועד למפקד כיתה שעורר השראה בלוחמים שלו. מותו בגיל צעיר כל כך הותיר את בני המשפחה ואת בני העיר צפת המומים וכואבים, אולם למרות הכאב, הפעילות להנצחתו ממשיכה, הן באמצעות קידום של עמותה בשם עמותת אחינועם והן באמצעות גיוס של כספים מהציבור, לטובת הקמה של בית יד לבנים הנקרא על שמו. בכך, ממשיכים בני המשפחה לקדם את המורשת שלו ולהעביר את הסיפור הלאה, כחלק מהוקרה והערכה כלפי בחור צעיר שנפל למען הגנת המולדת, והקמת מדינת ישראל.

נגישות