לוגו

בוחרים לייעל את קשרי הלקוחות: הכול על שירות מרכזייה לעסקים בענן

כיצד תיקחו את קשרי הלקוחות שלכם לרמה הבאה? האם ישנה דרך לפשט את הטיפול המורכב בכך וגם להתייעל? למעשה, לא רק שיש, אלא ישנה דרך לייעל קשרי לקוחות וגם לשפר את ניהול התקשורת בעסק בכלל. יותר מכך – כל זאת זמין בפורמט נוח מאוד לצריכה, כפי שתקראו עוד מעט. יש גם תועלות רבות נוספות לפתרון זה. אז בואו ניגש היישר לעניין, החשוב והשימושי לעסקים – מה הוא שירות מרכזייה לעסקים בענן וכיצד תוכלו לייעל באמצעותו, את ניהול קשרי הלקוחות בעסק.

מה היא מרכזייה לעסקים בענן?

טלפוניה בעסקים התחילה את דרכה בצורה פשוטה למדי, עם היכולת הבסיסית של קבלת והוצאת שיחות. בהמשך, השיפורים היו מינוריים, בנוסח שימוש בקווים רבים במקביל, שמירת מספרים וביצוע חיוג מהיר. אך בהדרגה, עולמות האלקטרוניקה והמחשוב התפתחו ושינו את התמונה באופן משמעותי ונרחב. תודות לכך, מרכזיות טלפוניה לעסקים הפכו למנגנוני ניהול תקשורת רבי אפשרויות ומתוחכמים למדי. עם זאת, הם נשארו יקרים ומסורבלים יחסית ליישום פנימי בעסק. גם לכך נמצא עם הזמן פתרון ולמעשה, פתרון מצוין שמומלץ להכיר. באמצעות מרכזייה לעסקים בענן, ניתן כיום לשלב את היכולות המתקדמות ביותר, עם מודל תשלום נוח במיוחד ועם מינימום צורך בחומרה ובתוכנה בתוך העסק עצמו. זהו שינוי מהותי בבסיס הטכנולוגיה, שכעת מבוססת על פרוטוקולי תקשורת שמקובלים ברשת האינטרנט. על קצה המזלג, נציין למשל את Internet Protocol (IP) ובהמשך לו את Voice over IP (או VoIP). אז מה כל זה אומר עבורכם, מבחינה עסקית?

מרכזיה + ענן – מה הם נותנים לכם ביחד?

בשימוש במרכזיה וירטואלית או מרכזיית IP בענן, תגלו שאתם נהנים בין השאר מהתועלות הבאות:

  • ייעול רוחבי – ייעול תהליכים עסקיים שונים, אשר המרכזייה מעורבת בהם. אם תחשבו על כך, מדובר בהיקף רחב של תהליכים משמעותיים מאוד. שיווק, מכירות, תמיכה ועוד – ללא ספק, כל אחד מהם בפני עצמו, חיוני מאוד בעסקים. עכשיו דמיינו לעצמכם את ההשפעה של מתן דחיפה משמעותית קדימה לכולם ביחד!
  • מודל תשלום נוח – היבט שירות הענן נכנס לתמונה, ראשית במודל התשלום. תגלו שקל לנסות מערכת כזו ולהשתמש בה לאורך זמן, כבר תודות לתשלום החודשי הנוח. זאת בשונה מרכישת מרכזייה פנימית רגילה לעסק שהיא הוצאה ראשונית גדולה (ועוד לפני שהפקתם מכך תועלת).
  • חסכון במשאבים – שירות מרכזייה יחסוך לכם את רוב הצורך (בהקשר מרכזייה) לרכוש חומרה ותוכנה להתקנה בתוך העסק.
  • מערכת מעודכנת תמיד – מאחר שתוכנת המרכזייה היא אצל ספק השירות ולא אצלכם כלקוחות, זה אומר בין השאר שהספק יטפל בעדכון המערכת. הדבר יקל עליכם וגם יבטיח שתעבדו תמיד עם המרכזייה במצבה המעודכן ביותר.
  • גמישות בגישה – אפשרות לגשת למערכת, מכל מקום ומכל התקן שמחובר לאינטרנט.

למי זה מתאים?

שירות מרכזייה לעסקים בענן מתאים למעשה לכל עסק מודרני. עם זאת, הוא עשוי להתאים במיוחד במצבים הבאים:

  • כאשר מעוניינים לייעל את ניהול קשרי הלקוחות – בעסקים וותיקים שצברו עם הזמן מורכבות וחוסר יעילות במערכות המחשוב והתקשורת (ICT – Information and Communications Technology).
  • בעסקים קטנים – בכדי לאפשר ולהקל עליהם להתחרות בהצלחה, עם עסקים גדולים מהם.
  • בדרישות משתנות – במצב של עסק בצמיחה או בעסק שהיקף פעילותו משתנה מאוד בכל הנוגע לאינטראקציה טלפונית.

לסיכום

בשורה התחתונה, ההמלצה פשוטה ומתבקשת מאליה: יעלו את שירות הלקוחות שלכם ואת התקשורת בכלל, באמצעות שרות מרכזיה לעסקים בענן. מה גם, שמדובר בשרות בתשלום חודשי. כך שאתם יכולים לנסות זאת בכדי להתרשם, בקלות יחסית וללא התחייבות.

נגישות