לוגו

בוחרים בעתיד שלהם: למה כדאי לכם להכיר את התיכון הקולינרי של מכללת רימונים?

אם גם אתם הורים לילדים בגילאי התיכון ומרגישים שתוכלו לעשות יותר עבורם כדי לממש את הפוטנציאל שלהם בחיים, ואם הילדים שלכם מתחברים לקולינריה ומתעניינים בעולמות הבישול, את בית הספר התיכון הקולינרי של מכללת רימונים אתם פשוט חייבים להכיר. איך זה בדיוק עובד, מה מקבלים התלמידים לתיכון מבחינת ההכשרה שלהם ואיך נראים ימי הלימודים? זה הזמן בדיוק לגלות את התשובה ואולי לתת לילדים שלכם אופק מקצועי והזדמנות למקפצה רצינית בתור אנשים בוגרים בעתיד. אז בואו נתחיל!

על התיכון הקולינרי של מכללת רימונים

התיכון הקולינרי של מכללת רימונים הוא בית ספר לבישול לנוער בטבריה המפוקח וממומן על ידי משרד העבודה ופועל מזה עשר שנים במתחם של מכללת רימונים. זהו בעצם תיכון על אזורי שבו לומדים כשבעים תלמידים בכיתות ט׳ עד י״ב המגיעים מכל הסביבה ואפילו ממרכז ודרום הארץ. מעבר ללימודי הבישול שעוד נפרט עליהם מיד, לומדים התלמידים גם את כל מקצועות הליבה – אנגלית, מתמטיקה, אזרחות, היסטוריה, עברית ולשון. במקביל הם לומדים גם את מקצועות הטבחות והקונדיטוריה ובסוף התיכון יוצאים עם תעודת טבחות סוג 1, תעודת 12 שנות לימוד ומספר יחידות לבגרות.

צוות התיכון כולל מחנכים, מורים, שפים, פסיכולוגית, יועצת חינוכית, מורה ללקויות למידה ורכזת תעסוקה. במהלך כיתות י״א ו-י״ב, משולבים התלמידים בתעסוקה בשכר במטבחים של מלונות, מסעדות אולמות וחברות קייטרינג וצוברים ידע מעשי והיכרות עם עולם הבישול והמסעדנות כבר במהלך הלימודים.

בית חם לתלמידים עם קשיי למידה והסתגלות

כאמור, בית הספר כולל לא מעט אנשי מקצוע מתחומי החינוך, כאשר ישנו דגש גדול על שילוב תמיכה וחיזוק של תלמידים עם הפרעות למידה וכאלו שהתקשו להסתגל ללמידה במסגרות קונבנציונליות. תלמידים זוכים ללמוד בכתות קטנות עם הרבה יחס אישי, הכוונה ולא מעט פגישות אישיות לליווי ותמיכה על בסיס קבוע.

 

 

פעילויות העשרה והתנדבות

התיכון הקולינרי משקיע לא מעט גם בפעילויות העשרה, חברה ותרבות, סיורים וטיולים וימי הכנה לשירות משמעותי בצה״ל ושירות לאומי. מעבר לכך מבצעים תלמידי התיכון פעילות התנדבותית עם ילדי בית הספר דקלים בטבריה וכן משתתפים בפרויקט ״אמץ אתר״ בחמת טבריה.

כמה נקודות מחזון בית הספר

אם אתם מחפשים מקום ערכי ששם דגש על עשייה ועל תחושת חיבור בין התלמידים, ההורים וסגל בית הספר, שווה להכיר כמה נקודות מתוך החזון הבית ספרי:

  • שילוב בין השכלה לתעסוקה וטיפוח עצמאות ומוסר עבודה בקרב התלמידים.
  • שיתוף פעולה בין ההורים ובית הספר כתנאי לקיום תהליך חינוכי חיובי.
  • טיפוח גבולות של התנהגות ונורמות מוסריות של התנהגות ראויה, כבוד לזולת והוקעה של ונדליזם ואלימות.
  • מתן גישה לתלמידים למגוון רחב של תחומי ידע מתוך מטרה לטפח את הסקרנות ויצר הלמידה.
  • חיזוק תחושת השייכות למדינת ישראל ולתרבות הישראלית מתוך גישה ערכית והומנית הפתוחה לתרבויות שונות.
  • טיפוח וחיזוק ערכים של מודעות סביבתית, קיימות ואורח חיים בריא.

לסיכום – סוללים את הדרך לקריירה ועצמאות

בסופו של דבר, הלימודים בתיכון הקולינרי של מכללת רימונים הם הרבה יותר מלימודים רגילים בכל תיכון שהוא. התלמידים מקבלים את כל הכלים והיחס האישי לפרוץ קדימה וזוכים להתנסות בעולם הקולינריה כבר במהלך הלימודים עצמם. אם הילדים שלכם מתחברים לתחום הזה או אפילו סקרנים לגביו, ואם אתם מרגישים שהמסגרות החינוכיות הרגילות ללא מתאימות להם, שווה לגמרי להכיר יותר לעומק את מכללת רימונים ואת התיכון הקולינרי שהוא קרש קפיצה לכל דבר לקריירה עצמאית בתור בוגרים.

נגישות