לוגו

התאמה לבגדים ולמבנה הגוף: כך תבחרו את אורך השרשרת המושלם

שרשראות הן תכשיט קלאסי וחשוב בסט האקססוריז של נשים וגם של גברים, ולכל אחד יש צורת שרשרת מועדפת, צבע אהוב וגם אורך שמתאים בול. כדי ליצור את המראה המושלם צריך לבחור נכון את אורך השרשרת שיתאים לצוואר שלכם וגם לסוג המלתחה שלכם. מי שיודע מראש מהו אורך השרשרת שמתאים לו גם יוכל ליהנות משופינג קליל באינטרנט מבלי לחשוש שהיא לא תתאים לו. לא בטוחים איך עושים זאת? בואו נתחיל!

מידות שרשראות

שרשראות נמדדות באורך הכולל שלהן, והאורכים משתנים לפי סוג השרשרת. צורת המדידה הפשוטה ביותר היא לפתוח את השרשרת ולהציב אותה לאורך סרגל או כל אמצעי מדידה אחר שיש לכם בבית. אתם יכולים להשתמש גם בחוט וללפף אותו סביבכם כדי לבדוק איך אתם נראים עם אורכים שונים של שרשראות, או כדי לדעת מראש איזה אורך של שרשרת אתם צריכים כדי להתאים לבגד שאתם רוצים להוסיף לו אקססוריז מעניינים. הינה כמה דוגמאות לסוגים נפוצים של שרשראות ולאורכים האופייניים שלהם.

שרשרת קולר או שרשרת צמודה

על אף השם, השרשראות האלה לא צמודות מדי לגרון, אלא הן יושבות יפה על הצוואר כדי שיהיו יפות וגם ירגישו בנוח. טווח האורכים הנפוץ של שרשראות קולר ושל שרשראות צמודות הוא 30–40 סנטימטרים. מומלץ לשלב את השרשראות האלה עם בגדים שיש להם צווארון שחושף את עצם הבריח או הכתפיים כמו V או סירה כדי להבליט את אזור הצוואר.

שרשראות קצרות

שרשראות קצרות הן שרשראות שיושבות בצורה משוחררת יותר על הצוואר מאשר שרשראות קולר או צמודות, והן גם קצת יותר ארוכות מהן – בערך 40–45 סנטימטרים. גם השרשראות האלה מתאימות לבגדים "פתוחים" יותר כדי שהן ישבו על העור ויעצימו את המראה של הפנים והצוואר שלכם.

שרשראות באורך ביניים

שרשראות באורך הזה הן בדיוק השילוב של שרשרת שעוברת את קו עצם הבריח אבל לא צוללת עמוק מדי אל תוך האאוטפיט. שרשראות כאלה הן בדרך כלל באורך של 50 סנטימטרים לכל היותר, והן מגיעות לאזור החזה ומתאימות במיוחדת ללוקים של חולצות טי או שמלות ערב משום שהן מוסיפות עניין באזור הזה.

שרשראות ארוכות

שרשראות ארוכות מגיעות לחלק התחתון של החזה ואף מעבר, לפי האורך שלהן – שרשראות ארוכות יכולות להגיע לאורך של 90 סנטימטרים ואפילו יותר. אפשר לענוד שרשרת ארוכה על שמלה ארוכה בצבע אחיד כדי להבליט אותה ואתכם, ואפילו לשלב אותה עם כמה שרשראות קצרות כדי ליצור מראה מתוחכם וטרנדי של שכבות.

 

 

התאימו את השרשרת למבנה הגוף שלכם

כל שרשרת תיראה אחרת על כל איש לפי הגובה שלו ומבנה הצוואר והפנים. כדי לשמור על פרופורציות אסתטיות של המראה שלכם, מומלץ לבחור בשרשרת קצרה אם אתם נמוכים יחסית, ובשרשרת ארוכה אם אתם גבוהים יותר. כמובן כדאי גם להתאים את אורך השרשרת להיקף הצוואר שלכם כדי שתוכלו לסגור אותה בקלות מצד אחד, ולא תתבאסו משרשרת ארוכה מדי לטעמכם מצד שני.

עוד המלצה היא להתאים את העובי של השרשרת לאורך שלה – שרשראות ארוכות נוטות להיקרע בקלות יותר, ולכן כדאי לבחור בשרשראות ארוכות שהן גם עבות. כאשר השרשרת קצרה יותר הסיכוי שהיא תיתפס בשיער, בבגדים או במשהו חיצוני קטן יותר, וכאן אפשר להסתפק בשרשרת עדינה ודקה.

התאימו את השרשרת לבגד שבחרתם ללבוש

התאמת השרשרת לסוג הצווארון של הבגד היא בשביל כמה מטרות, והעיקרית שבהן היא למנוע מהבגד להסתיר את השרשרת. אנחנו עונדים את השרשראות שלנו בגאווה כדי להתפאר בהן וליהנות מתוספת הסטייל למראה הכללי שלנו, ואם הבגד סגור מדי או מסתיר את השרשרת בגלל חוסר התאמה – כל ההשקעה התבזבזה לשווא.

כמו כן, לכל שרשרת יש עיצוב שונה – יש שרשראות שיש להן תליון גדול או קטן, שרשראות קריסטלים נוצצות או שרשראות בגוון מט, שרשראות אחידות וחלקות או שרשראות בסגנון גורמט או לא שגרתיות, כמו השרשראות המומלצות באתר של מיה אינספריישיין. תליון גדול בדרך כלל מתאים לשרשרת ארוכה ולהיפך, וכדאי לא להגזים בפרטים ובצבעים – אם בחרתם שרשרת ארוכה בעלת תליון גדול, כדאי להתאים אותה לבגדים בלי הדפס או בעלי הדפס מינימליים כדי לא ליצור עומס חזותי.

מדדו שרשרת אהובה שלכם

אם כבר יש לכם בבית שרשרת אחת (או יותר) שאתם אוהבים, מומלץ למדוד אותה כדי לדעת מהו האורך שלה ולהתאים לה שרשראות אחיות. בין אם אתם מעוניינים לשייך את השרשרת האהובה עליכם לסט חדש שתבנו בעצמכם או שאתם יודעים שהוא יהיה האורך האופטימלי שתדעו לפיו איזה אורך מתאים לכם – מדידה מראש היא המפתח למציאת השרשראות המושלמות שיוסיפו סטייל ויופי לכל בגד שתחליטו ללבוש.

לסיכום

שרשראות הן אקססורי שיכול לבלוט ולהוסיף לפנים, לצוואר וללוק שלכם יופי מהפנט וסטייל עכשווי. מגוון השרשראות הקיימות מגיעות באורכים משתנים, ובעזרת ההמלצות האלה לבחירת אורך השרשראות, תוכלו למצוא את אורך השרשרת המושלם עבורכם ולהתאים סוגים שונים של שרשראות לכל הבגדים שלכם.

נגישות