לוגו

מעריכים מצב מחדש: איך לבחור רופא תעסוקתי לאחר אובדן כושר עבודה?

מקרה של אובדן כושר עבודה בית קברות פציעה או תאונה מוביל לא פעם לתחושות קשות אשר משפיעות באופן דרמטי על הביטחון והדימוי העצמי, וזאת בשל חוסר היכולת לחזור למקום העבודה באופן זמני או קבוע. חשוב להבין כי המונח אובדן כושר עבודה צריך להיות רלוונטי בעבור כל עובד במדינת ישראל, וזאת מאחר ולצערנו תאונות עלולות להתרחש בכל יום ולהשפיע על היכולת שלכם להמשיך להתפרנס בכבוד. בסקירה זו נציג לכם את כל המידע לגבי מה לעשות במידה ואתם רוצים להגיש תביעה בגין אובדן כושר עבודה, וכיצד רופא תעסוקתי יכול לסייע לכם בכך.

אובדן כושר עבודה – מדוע פנייה לרופא תעסוקתי היא הכרחית?

אובדן כושר עבודה הוא מצב שבו עקב תאונה או מחלה עובד איבד את היכולת להשתכר באופן זמני או מלא. מדובר בסיטואציה שכיחה אשר עשויה להתרחש אצל כל עובד אשר חווה את הסיטואציה שבמסגרתה לא ניתן לחזור למסגרת העבודה. מידע מלא בתחום הזה הוא חיוני בעבור כל עובד או עובדת במדינת ישראל, וזאת מתוך הבנה כי במקרים מסוג זה, יש חשיבות גבוהה לפנייה לבעלי מקצוע כמו למשל רופא תעסוקתי אשר תפקידו הוא בין היתר לסייע לטובת מיצוי זכויות אל מול גופים כמו המוסד לביטוח לאומי וכן חברת הביטוח אשר מבטחת במסגרת של פוליסת אובן כושר עבודה.

חשוב להבין שלא כל פגיעה תפקודית ייחשב לאובדן כושר עבודה אלא רק במידה והוכח כי יש פגיעה חלקית או מלאה בכושר העבודה כך שלא ניתן לעבוד בהיקף כפי שהיה טרם התאונה. בשל כך, פנייה לרופא תעסוקתי היא חיונית וזאת בשל העובדה כי תפקידו של רופא תעסוקתי הוא נבצע בדיקות רפואיות לעובדים וזאת במטרה להעריך את הכשירות לתחילת או המשך של עבודה.

כיצד מתבצעת בדיקה אצל רופא תעסוקתי?

כפי שציינו בתחילת הסקירה, במידה ונפצעתם ואתם לא יכולים לשוב לעבודה, השלב הראשון הוא קודם כל לקבל טיפול רפואי ולאחר מכן לפנות עם כלל המסמכים הרפואיים לרופא תעסוקתי. רופאים המתמחים בתחום הזה עובדים בקופות החולים, כאשר הבדיקה מתבצעת בקופת החולים בה אתם חברים, הן על יד בדיקה פיזית והן על ידי בדיקה של הרשומות הרפואיות. התפקיד שלו מבוסס על שלושה שלבים עיקריים – מניעה, אבחון ולאחר מכן חוות דעת אשר מוגשת במסגרת של תביעת אובדן כושר עבודה.

קבלת פיצויים – בעקבות חוות דעת מטעם הרופא

על מנת שתוכלו להתפטר מהעבודה בעקבות פגיעה במצב הבריאותי, ובהתאם לכך גם לקבל פיצוי כספי, עליכם להציג אישור מהרופא בו נקבע כי לאור הבריאות הלקויה אתם לא יכולים להמשיך ולעבוד בתנאים הנוכחיים, באופן זמני או קבוע. שימו לב כי ההמלצה של הרופא היא זו אשר יכולה לקבוע האם אפשר לחזור לעבודה, כאשר בחלק מהמקרים ניתן גם להגיש על החלטתו ערעור. מדובר באיש מקצוע חיוני מאוד לטובת הגשת תביעות לקבלת פיצויים, כל זאת כחלק מתהליך של מימוש זכויות אשר נועד לאפשר לכם להמשיך להתפרנס בכבוד, בין אם אתם חוזרים לעבודה או מקבלים אחוזי נכות שמהם ניתן לקבל קצבה חד פעמית או לכל שארית החיים מטעם הביטוח הלאומי.

לסיכום

פנייה לרופא תעסוקתי חיונית בכל מקרה שבו נפצע כן במסגרת העבודה שלכם ואתם לא יכולים לשוב. מדובר ברופא אשר הוא בעל מקצוע מיומן ומקצועי אשר עבר הכשרה מקצועית בתחום, ועל כן הוא בעל משמעות וחשיבות גבוהה למיצוי זכויות במסגרת של פוליסת אובדן כושר עבודה.

נגישות