לוגו

עמותת לתת תקווה מסבירה: מדוע בחרנו לתמוך בילדים המתמודדים עם מחלות קשות?

עמותת "לתת תקווה" הינה ארגון ללא מטרות רווח שהוקם במטרה לתת תמיכה ותקווה לילדים שמתמודדים עם מחלות קשות. העמותה פועלת בגישה אנושית ומקצועית ומתמקדת בסיפוק תמיכה רבת מימדים ומגוונת לילדים חולים ולמשפחותיהם.

עמותת לתת תקווה – הקדמה

עמותת לתת תקווה פועלת במטרה להבטיח חיים טובים יותר ותמיכה אמיתית לילדים המתמודדים עם מחלות קשות. היא פועלת בשיתוף עם מרכזי רפואה ואיכות החיים שונים, מארגנת אירועים ופעילויות שונות ומציעה ייעוץ ותמיכה למשפחות במצוקה. העמותה מתבססת על צוות מיומן שפועל בהתנדבות מלאה, כולו מוקדש למטרה הנובעת מביסוס עמוק של אמפתיה ורצון לעזור ולתמוך בילדים המתמודדים עם מחלות קשות.

מטרת עמותת "לתת תקווה"

מטרת עמותת "לתת תקווה" מתבססת על הנחת יסוד הנובעת מאמפתיה ורצון אלטרואיסטי לעזור לנזקקים – ילדים המתמודדים עם מחלות קשות עוברים תהליך רפואי מורכב ומאתגר, וכתוצאה מכך, הם זקוקים לתמיכה אופטימלית וחמה מסביבתם. הפעילות של עמותת "לתת תקווה" כוללת תמיכה פיזית, רגשית ורוחנית לילדים שניתנת על ידי מתנדבים מקצועיים המסייעים במטרה לקדם את התפתחותם האישית של הילדים החולים ולעזור בתהליכם המורכב – מרגע האבחון ועד לתקופת הטיפול והשיקום.

 

 

פעילויות עמותת לתת תקווה

עמותת "לתת תקווה" מתמודדת בצורה מקיפה עם צרכי הילדים החולים ומציעה מגוון פעילויות ואירועים. הפעילויות כוללות ימי חופשה, מופעי ילדים, סדנאות יצירה, ימי ספורט ועוד. בנוסף, העמותה מספקת תמיכה פיזית, נפשית ורוחנית לילדים החולים ולמשפחותיהם – החל מטיפול פסיכולוגי, לתמיכה כלכלית, דרך תחושת קהילה והזדהות ועד למעטפת רחבה של כלי עזר המסופקים לילדים ולמשפחותיהם. לבסוף, העמותה יוזמת קמפיינים תרומות וגיוס כספים מקרובים, חברות והקהל הרחב על מנת לממן את תוכניות התמיכה והסיוע לילדים ולמשפחותיהם.

עמותת לתת תקווה תומכת משפחות הילדים החולים

משפחות הילדים החולים זקוקות בעצמן בתמיכה – המשימה של התמודדות עם המחלות הקשות, האשפוז וההחלמה של ילדיהם דורש זאת. התמיכה מאפשר כלים לשיפור איכות החיים וסיוע בהתמדדות עם הקשיים השונים שיצוצו במשך תהליך מייגע ומאתגר שכזה. עמותת "לתת תקווה" מציעה לבני משפחות החולים תמיכה משפחתית הכוללת ייעוץ, הדרכה וקידום זכויותיהם של המשפחה. בנוסף, העמותה פועלת לחיזוק הרצון והמוטיבציה של בני המשפחה להתמודד עם המצב הקשה, ומעניקה יד עוזרת במהלך התהליך הרפואי איתו יתמודדו ילדיהם.

כיצד ניתן לתמוך בעמותת לתת תקווה?

תמיכה בעמותת לתת תקווה יכולה להתבצע בצורות שונות. התנדבות במסגרת העמותה הינה חשובה במיוחד – המתנדבים נותנים מזמנם, ידעם ומיומנויותיהם לילדים החולים ולמשפחותיהם ללא דרישות שכר או תגמול. בנוסף, תרומות כלכליות מקרובים ומהציבור הרחב מסייעות לעמותה לממן את פעילותה ולספק תמיכה ממומנת ומקורית לילדים בצורה יעילה ותומכת.

מדוע עמותת לתת תקווה בחרה לתמוך בילדים חולים?

בחירתנו לתמוך בילדים המתמודדים עם מחלות קשות מבוססת בערכים יסודיים של אנושיות ושיתוף פעולה. התפיסה שלנו היא שכל ילד, ללא קשר למחלות איתן מתמודד, ראוי לקבל את הזכות לחיים מלאים ולהצליח להתפתח בסביבה תומכת ומגנה. ילדים המתמודדים עם מחלות קשות יכולים להתקשות במידה רבה במערכות החינוך והרווחה הרגילות, ולכן בחרנו להיות שם בשבילם. העמותה "לתת תקווה" מבטיחה שאף ילד לא יישאר לבד במאבקו, ומקדמת שיוויון ואיכות חיים לכל ילד וילדה הזקוקים בתמיכה זו.

לסיכום

ארגון "לתת תקווה" הינו ארגון התנדבותי ללא מטרת רווח ששואף להעניק תמיכה ותקווה לילדים חולים בישראל. הארגון מבצע פעילויות מרגשות ומגוונות שמטרתן להעלות חיוך ולשדרג את איכות החיים של הילדים המאושפזים שמתמודדים עם מגוון מגבלות רפואיות שונות. במסגרת פעילותו, הארגון מתמקד ביצירת קשרים חזקים ובמתן תמיכה נדרשת למשפחות הילדים החולים.

נגישות